2. Pražský Cassette Store Day

2. Pražský Cassette Store Day

13. září, Kavárna Liberál, Praha – Holešovice

V sobotu 13. září se za branami holešovické Kavárny Liberál odehraje druhý ročník Pražského dne kazet. Ten letos neprobíhá simultánně s oficiálním termínem celosvětového Cassette Store Day a to z několika důvodů, tím stěžejním je však fakt, že cílem naší aktivity určitě není snaha přinutit Supraphon k vydání posledního alba Tomáš Kluse na MC resp. zasadit se o znovu-uznání kazetového média velkými labely, nýbrž však mapovat jeho pohyb na českém undergroundu. A že se toho od loňského září událo skutečně hodně.

2cassette-store day

2cassette-store day

Zástupci labelu KlangUndKrach se letos představí s projekty White Wigwam a Rouilleux, oba projekty odehrají materiál z nových kazetových nahrávek. Sólista White Wigwam představí novou kazetu Ground/Trigger a v očekávání je jeho set, kde není nouze o precizní zvukovou manipulaci a hypnotické beaty, dark/folkový projekt Rouilleux pak zahraje z červnové desky Scatter Your Soul, která vyšla ve spolupráci s kolektivem Letmo.

Pražská power pop čtveřice Hissing Fauna pak v Liberálu pokřtí svoji novou nahrávku, stejnojmennou a dlouhohrající debut desku. Jedná se o jejich druhou letošní kazetu – tou první byl split s Bugmen. Obě kazety vyšly na Stoned to Death records.

Zastoupení budou mít i jihočeští Naab, jejich punková akvizice Nuly se po čase opět představí v Praze a s sebou přiveze split s bluesovým triem Oswaldovi & Andrea Rottin. Naab letos vydali i dlouho očekávanou kazetu Depakine Chrono.

Východní Čechy se ukáží s projekty Obelisk of Light (ex Pavilon M2– živý organický ambient, z Hradce Králové, split s hradeckou ug modlou Sítě je na spadnutí) a Lionel Dixit. Toto pardubické duo naservíruje nálož progresivního noise harampádí a pokud se poštěstí, přiveze i debutovou kazetu, kterou si na triko vezme vydavatelství Obsedante!.

Zastoupení bude mít i nový moravský label Tape-Ty. Ten představí svůj ambientní projekt Les, který letos vydal nahrávku Marianskohorsk a který svoji tvorbu staví na četných field recording nahrávkách. Label Tape-Ty si zakládá na kvalitním a uměleckém provedení svých obalů. Jejich dvě doposud vydané nahrávky (Les a split Sítě/Sajtban) v tomto ohledu patří mezi nejzajímavější tuzemské artefakty.

Začátek akce je v sobotu již v 17:00. Labely, distra či second handy jsou zvány, místo Vám rádi poskytneme. Pro více informací pište na email “seekharbor@gmail.com”. Nebojte se donést i svoji sbírku VHS, stejně jako loni ji uvítáme. Vstupné v dobrovolné výši. První kapely začnou hrát již v 17:30 a o afterparty se postará Svěcení nové varny.

Line up:

17:30 Lionel Dixit

http://bandzone.cz/lioneldixit

18:00 White Wigwam

http://whitewigwam.bandcamp.com/

18:40 Nuly

http://nuly.bandcamp.com/

19:20 Obelisk of Light

19:50 Rouilleux

http://rouilleux.bandcamp.com/

20:40 Les

https://tape-ty.bandcamp.com/album/marianskohorsk

21:15 Hissing Fauna

http://hissingfauna.bandcamp.com/

22:00 Svěcení nové varny

Zkuste také tyto články o kazetách:

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..