DVA – Nipomo / Kollektt8 – kazeta

DVA – Nipomo / Kollektt8, kazeta, CZE, 2014

„Nipomo je veselá a letní deska, na které se čirá radost trochu vymkla kontrole. Dali jsme jí proto podtitulek How te survik Winter (Jak přežít zimu),“ říkají DVA o svém novém albu.

Album vychází 25. února 2014 u amerického vydavatelství Northern Spy Records a v Evropě na vlastní značce Label Home Table. Celé naše album je plné zážitků z roadmovie Los Angeles – Big Sur – San Francisco – Texas a zní v něm i něco indiánského. To všechno ve zvuku i textech alba problikavá,“ dodávají Dva o své páté desce Nipomo, na níž opět použili spoustu zvuků z terénních nahrávek – Tichý a Atlantský oceán, ping pong, deset druhů chůze ve sněhu nebo pět druhů chůze v trávě. Její nahrávání bylo prokládané obří úrodou hub, jejich každodenním sběrem a zavařováním, a taky kácením, řezáním a sekáním dřeva na topení. „Většina textů na albu je zpívána v naší vlastní verzi angličtiny, afrikánštiny a univerzální ‘severštiny‘,“ doplňují. Album vychází ve formátu CD, LP, MP3, Flac ale i na klasické magnetofonové kazetě MC. (zdroj: www.indiesrec.eu)

DVA_Nipomo_kazeta

DVA_Nipomo_kazeta

DVA-Nipomo_kazety

DVA-Nipomo_kazety, foto Headless Duplicated Tapes

 

NIPOMO by Dva, released 25 February 2014, 37:03

Strana A:
1. Nipomo
2. Mulatu
3. No Survi
4. Surfi
5. Nunki
6. Zoppe
7. Meteor
8. Vampira
9. Durango
10. Javornicek
11. Vespering

 

Album Nipomo vychází v nečíslovaném počtu 222 kusů kazet v několika barevných provedení samotné kazety. Médium kazety je bez potisku a označení stran. Obal je pak oboustranně barevně potisknut a obsahuje údaje o vydání kazety a nástrojového obsazení členů DVA. Je zde také tématická fotka zimní dvojky DVA od Markéty Lisé. Vnitřní stranu obalu tvoří veselé obrázky různých stvoření. Kazeta byla vyrobena na profesionálních strojích studia Headless Duplicated Tapes.

Vydaní alba Nipomo na kazetě je odlišné od ostatních nosičů tím, že na druhé straně kazety je přidána část kompilačního alba Kollektt8 z roku 2009. Album Kollektt8 zde není bohužel kompletní, na kazetu se vešlo pouze 37 minut z původní téměř hodiny. Ke kazetě jsou přidány dva download kódy na jednorázové stažení obou alb ve formátu mp3.

 

Kollektt8 by Dva, released 04 June 2009, 37:18

Strana B:
1. lappop
2. drommer
3. mon fatale
4. kauris
5. moped
6. vodník
7. kosmohop
8. navicomp
9. pingutancok
10. space cam
11. megaufonik
12. hiphoptak
13. smutna
14. sija harvoajen
15. zahrada1
16. zahrada3

Kazetu je možné pořídit na http://dva2.bandcamp.com/album/nipomo nebo http://northernspy.11spot.com/dva-nipomo.html
a také v dobrých obchodech a na koncertech kapely.

DVA – MULATU

 

útržek z rozhovoru:

B. Kratochvílová: Nipomo září všemi barvami zevnitř i zvenku, který je dostupný na http://www.i-noviny.cz/hudba/b-kratochvilova-nipomo-zari-vsemi-barvami-zevnitr-i-zvenku#.U1A0WB-7yis

Nipomo vychází nejen na CD a vinylu, ale i na audiokazetě. Co bylo motivací?

Magický náklad 222 kazet je prostě čistě pro zábavu. S Honzou jsme oba na kazetách a walkmanech vyrostli, takže k nim máme blízko a tenhle retrotrend je nám sympatický. Na jejich výtvarné podobě jsme si dali záležet a ukrývá se na nich bonus, který na jiném nosiči nenajdete!

 

 

Odkaz: http://www.2dva.cz/ http://www.2dva.cz/bio/
Zdroj textu: http://www.indiesrec.eu/alba/1103/nipomo/
http://northernspy.11spot.com/dva-nipomo.html

“Nipomo is a joyful and summery record. Thus, its subtitle is Hœw Te Survik Winter(How To Survive Winter),“ Dva reveal, as they plan a March US tour in the wake of the release of their new record, followed by concerts in the Czech Republic and Slovakia in April and the rest of Europe. The album, similarly to their previous material, contains made-up language, each song also features Czech and English translations. And what is the single, „Mulatu,“ about? “Mulatu in a way has a social theme, which is not usually the case with us. It is about unemployment and the urge to give up.” Jaromír Plachý from Amanita Design, the creator of the Botanicula video, to which Dva composed an acclaimed soundtrack, has contributed to making of the video for „Mulatu.“ The video maker concludes: “Perhaps I’m not the best person to interpret conflicts and catastrophes around us. What I did dare to do was to mediate the uncertainty, indifference and apathy, which the various cataclysmic events invoke in us. It is my statement about happiness, on which we will once choke.”

“The album features plenty of field recordings – made in the Pacific and Atlantic oceans, sounds of ping pong, ten kinds of walking in snow or five ways of walking in grass. The recording was accompanied by an enormous crop of mushrooms, its everyday picking and bottling and cutting wood for heating,” say Dva about the inception of their album. Dva have played around 600 live shows since 2006, most of them abroad and across the whole of Europe and the US. For their albums Fonók (2008) and Hu (2010), they received the Anděl award. Their following record, a soundtrack for the Botanicula videogame (2012), was awarded the IGF Award 2012 for the best soundtrack for a computer game in San Francisco and also received nominations at the UK Music & Sound Awards.

Zkuste také tyto články o kazetách:

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..