TV NOVA – 50.let kazety

Cassette Culture Underground logo

TV NOVA – Magnetofonová kazeta slaví 50. narozeniny, aneb promarněná reportáž významného výročí.

Dlouho jsem váhal jestli na tuto reportáž má vlastně cenu vůbec upozorňovat, protože je to pěkná bída …

nova.cz/zpravy/tv-archiv/televizni-noviny

Reportáž o kazetách začíná v čase od 33:40.

 

———

Proč jsem tak rozladěn?

– Reportáž o 50. výročí audiokazet není v TV zrovna každý den, proto jsem doufal, jako sběratel a obdivovatel kazet, že by to mohla být alespoň trochu zajímavá část televizních zpráv. Myslím si, že k tak významnému jubileu výročí kazet by slušela trochu serióznější reportáž.

Čert vem reportáž…

– Nedělní ráno 11:49. Přišel mi email, kde mě Tereza Šnoblová z TV NOVA prosí o spolupráci na reportáži k padesátému výročí kazet. Jelikož jsem vstával nedlouho předtím, myslel jsem si, že se jedná o nějaký žert. Že by se nejednalo o vtip nenasvědčovalo ani to, že zhruba ve dvou větách emailu bylo asi šest moc pěkných chyb. No Terezo, jestli takhle žádáte o pomoc na reportáž i například významné osobnosti… já bych se styděl takhle požádat i o vyčištění komínu.

Nakonec jsem si řekl, že jakékoli oživení vzpomínek na kazety v podvědomí národa může být jen prospěšné… Zkouším tedy volat Tereze na zanechaný telefon, bohužel asi další překlep a číslo rázem neexistuje. Ze spolupráce nejspíš asi nic nebude, říkám si. Na mou písemnou odpověď nikdo nereagoval, takže reportáž šla do vysílání tak, jak to umí Nova nejlépe… Bláboly, lži a malé děti nakonec.

 

One thought on “TV NOVA – 50.let kazety

  1. Vyjadrujem súcit, aj mňa kontaktovali z niekoľkých médií ohľadom zbierky magnetofónov, dokonca chceli nakrútiť krátky dokument, ale až na jeden rozhlasový vstup, ktorý si prestrihali podľa svojich potrieb a moje vyjadrenia boli účelovo povytŕhavané z kontextu som si povedal, že tým novinárskym zmrdom nabudúce privriem nos medzi dverovú zárubňu akoby mali niečo pustiť von bez mojej autorizácie,
    A vôbec, TV NOVA, nejaká bezvýznamná reportáž o kazetách, kde nie sú žiadni mŕtvi, alebo aspoň znásilnení, má iba zmysel lacnej vyplnenej vaty v najdrahšom odvetví televízie: spravodajstve.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..