Orchestra_Nauzea-kazeta
KAZETY / MC

Nauzea Orchestra – kazeta

Nauzea Orchestra představuje nový dvojsingl „Blízko/Ideální muž“

Ústecká Nauzea Orchestra patří k pozoruhodným hudebním zjevům tuzemské klubové scény. Genius loci severního pohraničí přetavuje v osobitě syrové a potemnělé postpunkové skladby. U labelu Červený kůň nyní vydává dvojsingl Blízko, který předznamenává připravované třetí studiové album.

[cryout-multi][cryout-column width=“1/2″]Nové skladby Blízko a Ideální muž vznikly na začátku letošního roku v dnes už zaniknuvším ústeckém Činoherním studiu, se kterým byla Nauzea Orchestra dlouhodobě spjata. Kapela prošla od posledního alba Dark Side of the Raven (2011) nepřeslechnutelným vývojem – kytary získaly ponurejší a tvrdší zvuk, elektronické elementy skladeb mají přímočařejší spád a v neposlední řadě Nauzea Orchestra vsadila oproti minulosti na aktuálním singlu na mateřštinu. „Poslední dobou se nám zamlouvá práce s češtinou, neznamená to ale, že připravovaná deska bude celá česky. K těmto dvěma věcem ze singlu přibude zřejmě už jen jedna, max. dvě skladby v češtině, na zbytek zase čeká angličtina a němčina,“ vysvětluje frontman Ondřej Švandrlík.

Skladbám po odchodu zpěvačky Mücke dominuje mužský vokál zpěváka a skladatele Ondřeje Švandrlíka, který je kromě autorství skladeb kapely podepsán také pod hudebním doprovodem mnoha divadelních představení Činoherního studia i dalších divadel (např. Divadla v Celetné, Divadla Komedie, Národního divadla moravskoslezského, Klicperova divadla aj.). Použití ženského vokálu se ale Nauzea Orchestra na připravovaném albu nevzdává: „Máme rozjednaného zajímavého hosta, neradi bychom ho ale zmiňovali dřív, než to opravdu klapne,“ mlží kapela.

[/cryout-column][cryout-column width=“1/2″]

[/cryout-column][/cryout-multi]

[cryout-multi][cryout-column]

O zvuk a mix skladeb se postaral holandský fanoušek Feyenoordu Rotterdam Bert Neven, který v minulosti spolupracoval s anglickou legendou postpunku Killing Joke nebo s pražskými Kill the dandies! Nahrávku zmasteroval Ondřej Ježek z kolektivu Silver Rocket.

Vydání singlu podpoří videoklip ke skladbě Blízko, který Nauzea Orchestra natočila ve svém domovském Činoherním studiu. „Klip vzniknul z nápadu výtvarnice Kateřiny Palešníkové, která se nám už drahnou dobu stará o vizuál jak nahrávek, tak plakátů k našim akcím pod hlavičkou Zwei Kessel Buntes. Pracovní název by mohl být: „Kdo vydrží do třetí minuty, vyhraje,“ směje se Nauzea Orchestra. „Hlavní a v podstatě jedinou roli si v klipu zahrál bývalý dramaturg Činoherního studia Vojtěch Bárta.“ [/cryout-column][/cryout-multi]

[cryout-multi][cryout-column]

Limitovaná MC Verze vychází v papírové krabičce s červenou kazetou.
Tracklist:
1. Blízko 05:46
2. Ideální muž 04:48

Kazetu za 50 Kč kupuj na adrese http://www.cervenykun.cz/eshop/-/-/-/184_blizko

Dvojsingl Blízko vychází také v digitální podobě a Nauzea orchestra jej poskytuje k volnému stažení (mp3/flac) na stránkách www.cervenykun.cz (http://www.cervenykun.cz/eshop/-/-/-/183_blizko)

Klip ke zhlédnutí na této adrese: http://youtu.be/uFsoeX4X7mI
Soundcloud stream:

Kontakt:
Kapela: bluson@tiscali.cz | Label: frantisek.reznicek@cervenykun.cz
http://bandzone.cz/nauzeaorchestra

[/cryout-column][/cryout-multi]

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

back to top